İzlediklerimden / Rescue Ink


Vücudu dövmelerle kaplı sekiz sert adamdan oluşuyor Rescue Ink. Issız bir yerde karşıma çıksalar, ardıma bakmadan kaçacağım tipte bu adamlar. National Geographic Channel’da rastladığım bu ekibin bir amacı var.


Onlar hayvanları kurtarmaya ant içmiş insanlar. Gerektiğinde son derece sert olabiliyorlar. İsyankarlar ama Nedeni Var; Bir okul avlusunda cesedi bulunan zavallı “Pit Bull”un katilinin peşine düşüyorlar ya da bodruma kapatılıp pislik içinde yaşayan bir boxerı kurtarıyorlar.

Hayvanlara işkence ettiği ihbar edilen yaşlı bir adamın mahkemeye yürüteçle gelip iddiaları yalanlamasını ve jüriyi kandırmasını hazmedemeyip dedektif gibi günlerce adamı izlemelerini, dansa gidip eğlenmesini mahkemeye delil olarak sunmalarını anlatan bölüm oldukça etkileyiciydi bana göre.

Kısacası yalnız, hasta ve üzgün hayvanların kurtarıcısı bu New Yorklu ekip.

Daha Fazlası Burada

Reklamlar

4 Yorum

Filed under Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları, Tv Dizileri, Yaşamdan

4 responses to “İzlediklerimden / Rescue Ink

  1. >benim oğullarım "Rescue Ink" hayranı. onlarla birlikte ben de izliyorum. küçük oğlum sürekli söyler fragmandaki sözü; "kedilere vurmamalısın!…"

  2. >Yaratıcılık buna denir işte..Ne akılcı,hoş ve sempatik yöntemlerle hayvan sevgisini ayakta tutabiliyorlar..

  3. >Ne mutlu size, öyle oğullar yetiştirdiğiniz için. Yürekten kutluyorum; o çocuklar doğayı koruma bilincine ve dünyanın yalnızca insanlara ait olmadığı gerçeğine sahip çıkacaklar.

  4. >Aslında öncelikli amaçları yardıma muhtaç hayvanları bulundukları kötü koşullardan kurtarabilmek ama insanların hayvanlara neleri yapmamaları konusu da oldukça vurgulu olarak anlatılıyor. Bu ürkütücü görünüşlü adamlar, normal görünümlü ama işkenceci ya da acımasız insanlarla tezat bir görüntü içinde yanlışlıkları büyük bir çaba ile düzeltmeye çalışıyorlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s