>Huysuz İhtiyar Adam!

>
Yaşlılarla ilgili sempati duygum bir anlığına da olsa tuzla buz oldu az önce:(
Minik’le veterinerden geliyoruz. Tasmasının uzatması elimde, muhtemel durumlar için hazır poşetlerim çantamın en kolay ulaşılan gözünde.. Köpekcik yaşadığı korkunç şokun etkisinden yeni yeni kurtuluyor. Sokak köpeği tarafından saldırıya uğrayıp ameliyat geçirmişti, dikiş yerlerini pansuman yaptırmaktan dönüyoruz. Sokağın köşesinde karşıya geçmek için beklerken rastladık ona. Gözlerinden nefret ve öfke fışkıran yaşlı bir adam. Söyledikleri şunlar:
-Lanet olsun köpeğine de sana da…Pis hayvanlar!!
Devamı da vardı ama şoke olduğum için pek anlayamadım. Minik yanına bile yaklaşmamıştı, bu ne öfke! Nasıl bir nefrettir? Çok hızlı düşünme yeteneğim devreye girdi; kim bilir nasıl bir süreçten geçerek böylesine sevgisiz, ön yargılı, nefret dolu olabiliyor bunca yaşın insanı. Hayvanlarla ilgili kötü anıları mı vardı? Belki de çevreyi kirleten duyarsız köpek sahiplerine olması gereken öfkesini yanlış yöne, zavallı köpeklere ve bana yöneltiyordu. Ne olursa olsun dünyanın yalnız insanlara ait olmadığını kavrayacak bilince sahip olamamış bu mutsuz, aksi ihtiyar adam için üzüldüm. Yanıt vermeye gerek olmadığını anladım o dakika.. Sadece üzüldük; çünkü Minik de anlamıştı bu tepkinin kaynağı olduğunu..

Reklamlar

8 Yorum

Filed under Yaşamdan

8 responses to “>Huysuz İhtiyar Adam!

  1. >yaşlısı, genci farketmiyor..insanlık önemli…

  2. >Yazık. Böyle insanlara acıyorum ben. Kendini sevmeyen biri başka canları nasıl sevebilir ki?

  3. >canım yaa. ne yazık ki böylesine duygu ve kafa yapısına sahip insanlarla aynı dünyayı paylaşmak zorundayız.cevap vermemek en iyi cevap olmuş bence.

  4. >Yaşlıları farklı şekilde değerlendirmek gerekiyor.Daha bencilleşiyorlar ve yaşları ilerledikçe karakterleri de degişiyor.Bizler için de onlara tahammül etmek zorlaşıyor.Boyle davranmaları icin bir sebep de olması gerekmiyor.:))Sevgiler.Aida

  5. >Maalesef sevgiden yoksun yetiştiriliyoruz toplum olarak,esirgiyoruz ufacık bir sevgi tohumunu karşımızdakilerden….Yazık diyorum….

  6. >yaşlıları seviyorum….

  7. >Onları elbette seviyoruz ama bu davranış biçimini onaylamam olanaksız.

  8. >yaşlılıkla ilgili değil bence kaç yaşında olursa olsun içinde sevgi beslemeyen insanların aksi davranışlarına bende tepkiliyim.sessiz kalmak onları sevgisiz dünyalarına terk etmek en büyük tepki olarak yeterli olmuşdur eminim.sevgi dolu güzel günlerde buluşmak ümidiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s