>Elmalı’da Sedir Ağaçları Katlediliyor!

>
Son günlerde Elmalı Çığlıkara’ya gidenler şoke edici görüntülerle karşılaşıyorlar.

Dünyanın en değerli sedir orman alanı olarak kabul edilen Elmalı Çığlıkara’daki taş ocaklarının yarattığı katliam inanılır gibi değil.

SEDİR AĞACINI LÜBNAN”DA ORDU KORUYOR, BİZ KATLEDİYORUZ!

Bölgede taş çıkaran şirketler her türlü önlemlerini almışlar, ”ne koparırsak kar” sözüne uygun, ağaçları söküp doğayı katlediyorlar ama devletin bu katliama karşı hiç bir önlemi yok! Şirketlerin bekçileri can siperane görevlerini yapıyorlar, kimseyi yaklaştırmıyorlar. Oysa aynı duyarlılık doğa katliamı yapanlar için değil onlara karşı olmalı, ne acı değil mi?

Ülke çöl olacakmış kimin umurunda?

Reklamlar

10 Yorum

Filed under Çevrecilik, Doğa Bilinci

10 responses to “>Elmalı’da Sedir Ağaçları Katlediliyor!

  1. >Gerçekten çok acı….Çevreci doğa dostu bir insan olduğunuz ve bizleride bilinçlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim….

  2. >Sizler zaten bilinçlisiniz, bundan hiç şüphem yok. Çocuklarımıza güzel bir ülke bırakmak ve iyi bir gelecek sağlamak istiyorsak ülke olarak duyarlı olmak zorundayız.

  3. >gerçekten çok acı ve çok üzüldüm …bizde insana değer yok kim takar ağacı nede olsa tonla para kazananlar o paraları yiyecek yeşillik bir yer bulurlar….ama bunun diğer tarafıda var…geleceğimize sahip çıkalım

  4. >Çok haklısınız aydilber, geleceğimize sahip çıkmalıyız. Bu konularda tek bir ses değil kitlesel sesler oluşturmalıyız.

  5. >Böyle haberlerle Aziz Nesin'i anımsıyorum ben. Adam ne kadar haklıymı % 70 konusunda. İnsanlar hiç mi düşünmüyor bugün mahfettikleri doğa da yarın çocukları nasıl yaşayacak.

  6. >Sevgili ada ve deniz, insanlar kişisel çıkarları için her şeyi yapabiliyorlar ancak tepkisiz kalmak da en az onlar kadar suçlu kılar bizleri, öyle değil mi?

  7. >Duyarlılığınız için teşekkür ederim.Yazınızla bizi bilinçlendirdiniz.Sevgiler.Aida

  8. >İlgilendiğiniz için asıl ben teşekkür ederim Sevgili Aida.

  9. >BI agacın kesılmesını bılecınayetten farksız goremeyen benboylesı haberlerı okuduguımdadıbe cokuyorum cok cok uzuluyorumBındıgı dalı kesen aptal ınsanlar…hem kendı geleceklerını hem bızımkını karartıyor..

  10. >İnsanlık suçu bu Sevgili Öykü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s