>Ormanlarımızın Yok Edilmesine Seyirci mi Kalacağız?

>

 Her  yıl çeşitli  nedenlerle  dönümlerce  ormanımız  yok  olup  gidiyor.  Yok  ediliyor  demek  daha  doğru. Blog yazarlarından  Öykü Hanım,  yapılması  planlanan  üçüncü  köprü  ile  ilgili  olarak  bu  konuya değinmiş  iki  gün  önce. Herkesten  destek  istiyor.
 
Reklamlar

3 Yorum

Filed under Doğa Bilinci

3 responses to “>Ormanlarımızın Yok Edilmesine Seyirci mi Kalacağız?

  1. >canımsın neye uzuldum bılıyor musunbız kendı capımızda bu kadar cırpınırkenbasının tvler dahılyeterınce dıyemeycegım nerdeyse hıcyer vermemesıne bu konuyaduyurmamasınaınsanları aydınlatmamasına uzuntuyle baktım..ıcım acıdı.

  2. >Doğa ile bütünleşemiyor, onu düşman görüp yakıp, yıkıp alt etmeye çalışıyoruz. Bir virus gibi içine işleyip, hastalandırıp, öldürmeyi amaçlıyoruz, o ölünce biz virusler de ölmeyecekmişiz gibi.Birkaç başkaldıran ise görmezden geliniyor, halkın ihtiyaçlarını anlamamakla suçlanıyor. Nreye kadar devam edecek böyle?

  3. >Doğa ili ilgili yaşadığımız tüm sıkıntıların sebebi insanlardır. hırsları, bencillikleri ve doyumsuzlukları yüzünden sürekli zarar verip yok ediyoruz. Sonra da yaşanan felaketlerin sorumlularını arıyor, yardım isteyen çığlıklar atıyoruz. Küçük yaşlarda çocuklarımıza doğa bilinci aşılamalıyız ama bunu yapabilmek için önce biz yetişkinler bilinçlenmeliyiz. İnsanlar sistemli olarak dizilerle vb uyduruk tv programları ile uyutuluyor.Hani nerede eğitici filmler, diziler?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s