Yine Acı, Yine Gözyaşı / Antalya’da Sel Felaketi

9 Ekim’den beri yaşanan şiddetli yağışlarda 6 kişi kayıptı. Ne yazık ki bir kişinin cesedi bulundu. Diğer kayıp kişiler aranıyor.
Son yağışların Antalya’da yaşanan  son 37 yılın en fazla miktardaki yağış   olduğu tesbit edilmiş.
Gece saat 22.30 sıralarında başlayan ve yaklaşık iki saat süren yoğun yağış sonrasındaki sel nedeniyle Serik İlçesi’nin Gebiz Beldesi’nde, Pınargözü Mahallesi’nde dere kenarı ve dere yatağında bulunan evlerin büyük bölümü yıkılmış. Kayıplar da oradan..
Sel sularının evleri yıkarken, dev çınar ağaçlarını söküp kırdığı gözlenmiş. Sulara kapılan dev ağaç parçalarının da evlerin yıkılmasında etkili olduğu belirtiliyor. Ölüme davetiye çıkartan dere yatağındaki evlerin dışında Haskızılören İlköğretim Okulu’nun da dere yatağına yapıldığı, okulun bazı duvarlarının da sel suları ile yıkıldığı ortaya çıktı.
Yağışlar başka yerlerde de çok  büyük zararlara neden oldu.  Yüzlerce dönümlük tarım arazisi su altında kaldı. (45.000 dekar sera ve pamuk arazisi-bu yaklaşık 200 çiftçi demek) Pek çok ev ve işyerleri  su baskını olayı yaşadı. Köprüler yıkıldı.
Ayrıca olumsuz hava koşulları nedeni ile Antalya Hava Limanı’nda  bir uçak kazası yaşandı. Almanya- Antalya seferini yapan uçağın  Antalya Hava Alanı’na inişi sırasında arka tekerleği arızalanmış.

Olay sonrası kaptan pilotun uçağı, Antalya Havaalanı pisti içinde tutmayı başardığı kaydedilen açıklamada, 156 yolcunun güvenli bir şekilde tahliye edildiği söyleniyor..
Geçmiş olsun Antalya!

Reklamlar

1 Yorum

Filed under Antalya, Çevrecilik, Doğa Bilinci, Yaşamdan

One response to “Yine Acı, Yine Gözyaşı / Antalya’da Sel Felaketi

  1. Sevgili komşum size ve tüm Antalya’ya çok çok geçmiş olsun ! Kayıplarımız için de ailelerine sabırlar diliyorum ,Allah bir daha göstermesin !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s