Meme Kanseri

Ünlü, ünsüz, yaşlı genç, tüm kadınlar risk altında. Hatta  nadiren  erkeklerde bile görülebiliyormuş.

Önce Vahide Görgün, şimdi  de Nilüfer’in meme kanseri olduğunu öğrenmek üzdü beni. Benim tanıdığım onlarca kadın  bu hastalıkla savaşıyor.. Kim bilir tanımadığım  kaç insan  daha var.. Bana olmaz diye bir şey yok. Hepimizin başına gelebilir.. Bu rahatsızlığa yakalanmış olan tüm kadınlara  geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum..

Lütfen Bu Sayfaya Bakın

Hepimiz dikkatli olmalı,  öncelikle  kendimizden sorumlu olduğumuzu  unutmamalıyız.  Elbette hepiniz  biliyorsunuz ama yine de kendime ve sizlere bir kez daha hatırlatmak istedim..  Şöyle ki; kendi muayenemizi  yapıp  en ufak bir şişlik ya da  tuhaflık görünce  mutlaka  bir  doktora görünmeliyiz.
Ayda En Az Bir Kere Meme Muayenesi Yapın!
Unutmayın, 40 yaşından sonra iki yılda bir, 50’den sonra ise yılda bir mamografi öneriliyor..Yine de öncelikli  tanı için kendimizi kontrol etmeyi unutmamalıyız. Metastas olayından sonra işler zorlaşıyor sevgili dostlar. Yani  kanserli  hücreler yayılmaya başlarsa  tedavi  zor ve eziyetli.. Erken tanı çok ama çok önemli. Lütfen  kendinize  gerekli  önemi verin. Yakınınızdaki  tüm kadınları da uyarmak çok işe yarayacaktır. Hadi bakalım, siz değerlisiniz,  hepimiz değerliyiz  ve sağlığımız ihmale gelmez..

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Sağlık

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s