Yaşam Devam Ediyor

Ulusça çok zor günler yaşıyoruz.

Blog sayfalarına  şöyle bir göz atınca hemen  hemen tüm bloggerlarda  moralsizlik, yazma konusunda  isteksizlik  ve  keyifsizlik  bariz olarak  farkediliyor.  Elbette bu zor günlerde içimizden gelmiyor neşeli paylaşımlar yapmak. Çevremizdeki insanlar da aynı durumda. Taştan birer yüreğimiz olmadığına göre  bu çok doğal..
 Acımızı yaşıyor olmamız yaşamdan kopmamıza neden olmamalı. Elimizden ne geliyorsa yapacağız, yapıyoruz da zaten. Böyle durumlarda dayanışma ruhu fazlaca  gelişmiş bir toplumuz. Biraz duyguları gel-geç insanlar olsak da gereken neyse yapılır bizim toplumuzda.

 Yaşanan acılar, adına yaşamak  dediğimiz süreçte yanlışlarımızı, ihmallerimizi, eksiklerimizi  gösteren en gerçek  göstergeler aslında. Keşke bunları  yaşadıktan sonra gerekli önlemleri eksiksiz alabilsek, lafta kalmasa yanlışların  düzeltilmesi, eksiklerin giderilmesi… Önüne geçilmez  olgular yaşamın  büyük bir parçası olsa da  insana yaraşır bir dünya için çabalamak hepimizin görevi.

Zorlukları aşabilmek, geleceğe daha umutlu bakabilmek için moral kaynaklarımızı kurutmamalıyız. Yaşam devam ediyor, etmeli de..

Yorum bırakın

Filed under Yaşamdan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s