Mucize Ürünler Kandırmacası!

Adı üzerinde ”reklam”.. Amaç belli; bir ürünü ya da hizmeti tanıtıp olabildiğince satış yapabilmek. Ürünün ya da hizmetin gerçekten sahip olduğu özelliklerin biraz abartılarak sunulması her reklamda var ama bir de tamamen yanıltılmak hatta kandırılmak var ya, işte o çok acı geliyor. Dikkat ettim bu tür durumlar insanların çaresiz kaldığı ve hassas oldukları konularda oluyor. Yani insanların çözümsüzlükleri istismar ediliyor.

Örneğin az önce Tv8’de ”Bio bilmem ne” diye bir inceltici kremin tanıtımı yani reklamı yapıldı. Dinleyince etkilenmemek olası değil. Çünkü tanıdığım her kadın vücudundaki bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için can atıyor. Bu krem bir korse-şortla birlikte pazarlanıyor. Beş dakikalık masajdan sonra şort giyiliyor. Bir hafta sonra o bölge bir beden, inceliyor. İki haftada iki beden küçülme. Ha bu arada diyet yapmanıza gerek yok. Kremin bileşimindeki doğal maddeler, deniz tuzu vs, cilt altındaki kalıp kalıp yağları eritiyor, ter yolu ile atıp kurtuluyorsunuz. Ne hoş değil mi? Değil işte sevgili arkadaşlar. Hiç değil. Çünkü böyle bir mucize yok. Yağların öyle kremle falan erimesi tıbben olası değil. Ben tanıdığım tüm hekimlere, hatta bu alanda oldukça bilgili akademisyen dostlara sordum, soruşturdum. ”Belki biraz o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırıcı etkileri olabilir ama yağları çözüp parçalama, sonra da deriden terle atma diye bir durum olamaz” dediler.

Sonra da üşenmeyip bu ürünü kullananların görüş bildirdikleri bir site var mı diye araştırdım. Epeyce yorum vardı. İşte adresi bir göz atın isterseniz.

Tüketici Görüşleri Burada

Yalnızca incelticiler değil tabii ki, saç çıkaran, sigara bıraktıran, kırışıklıkları  bir anda yok eden, ağrıları  yok eden vs vs.. pek çok ürün ortalıklarda av peşinde. Yani birileri, insanların hangi konularda zayıf ve çaresiz olduğunu araştırıp  bundan  yararlanma, para kazanma  derdinde. Ben şahsen içinde ”mucizevi” sözü geçen reklam ve tanıtımlara hiç itibar etmiyorum. En azından  hemen denemek yerine  kullanan kişiler olup olmadığını denemekte yarar var.
Herkese sağlıklı ve güzel  bir yaşam diliyorum. Bir de kandırılmadan, istismar edilmeden  alışverişler…

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Alışveriş, Sağlık, Yaşamdan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s