Bu elbiseler patates çuvalından yapıldı !

Mutlaka izleyenleriniz olmuştur; Project Runwey,  Amerika’da çok sevilen uygulamalı moda-tasarım konulu  bir yarışma. 2008’de başladı sanıyorum.. Bizde hala  bir-iki yıl önceki bölümler izletiliyor.
İzlemeyenler için biraz anlatayım;
Oldukça çılgın, yaratıcılık, ustalık ve beceri isteyen bir yarışma..  İlgi duyanlar ve yeteneği olanları dikiş dikmeye teşvik edici bir  yönü var.  Örneğin ben geçen yıl izleyip bir kaç elbise dikmiştim.

Hepsi birbirinden farklı, birbirinden çılgın bir grup insanin katıldığı, yavaş yavaş aralarından birilerinin elendiği, zorlu şartlar altında, stresli ortamlarda kıran kırana  çekişmelerin geçtiği yeni nesil yarışma proğramlarından biri. Bir grup kadın ve erkek moda tasarımcısı, bir atölyeye kapanıp, kendilerinden istenen bir konsepti çok kısa  sürelerde hayata geçiriyorlar.  Zaman zaman öyle farklı malzemelerle çalışmak zorunda kalıyorlar ki, sonuçları  görünce hayretler içinde kalıyorsunuz.

Bugün izlediğim  2010 tarihli bölümde tasarımcılar bir çiftliğe götürülüyorlar  ve orada bulunan patates çuvallarından ve ek olarak verilen  kurdele, düğme, fermuar gibi bazı  süsleme malzemelerinden gece elbiseleri yapmaları isteniyor. Süre bir gün!

Sonuç  mu? İşte görüyorsunuz.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Giyim ve Moda

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s