Evlendirme Proğramları

İlkinin tutması ile  neredeyse her kanalda yapılan ve epeyce  izleyici kitlesi olan, ekranda özel yaşamı sergileme esaslı proğramlardan biri..  Benzerlerinden  biraz farklı olabilmek için  uçuk kaçık  yorumcular, stüdyo konukları vs  de eklenince iyice abuklaşan  çalgılı çengili bir karmaşa.

Amacı iyi niyetli gibi gelse de  tanışma aşamasından sonra, sonucun açıklanması süreci çok sancılı ve insan haklarına saygısızlık gibi geliyor bana. Üstelik istismarlar, yalanlar, kandırmacalar, ağız dalaşları, daha neler neler  oluyor. 


Neyse, tüm önyargılarıma karşın  komşum ve akrabam iki yaşlı insanın evine gidince  istemesem de izlemek zorunda kalıyorum. Eğer  öğleden sonra ise mutlaka  tv açıktır ve ilgi ile bunlardan birini izliyorlardır..Bazen birinden diğerine geçtikleri de olur. Hem de kızarak, söylenerek; bazı  katılımcılara duydukları sempati ya da antipatiyi dile getirerek..
Düşünmeden  edemiyorum doğrusu; bu tür proğramlara bel bağlayan katılımcılar kadar tv karşısında zaman öldüren  bunca insana  ne demeli?

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Tv, İronik Yazılar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s