Küçük kızımın sıkıntıları

Yaralı bir kuyrukla ve sağ kulağının ucu kopmuş olarak evimize gelişi daha dün gibi.  O zamanlar minicikti, bir deri bir kemikti. Sokakta kötü beslendiği için karnı şişkindi.

Parkta baktığım bir grup kediciğin en küçüğüydü. Öyle sevimliydi ki, başına  o korkunç olay gelmeden bir gün önce parkta resimlerini çekmiş,” küçük kediciğin  karnı doyduktan sonraki keyifli halleri” diye paylaşmıştım
sizlerle. Tık Ertesi sabah  onu kanlar içinde bulunca hemen kapıp veterinere götürmüştüm. Tedavi sonrası da parka bırakmaya kıyamamış eve almıştım. Minik ve Jane istemezler diye çok korkmuştum ama neyse ki kabullendiler.

Aradan geçen bir  kaç ay boyunca minik kız büyüdü, yetişkin kedi oldu. Bir yandan da doğa kanunları işledi ve kızım zor bir döneme girdi. Huzursuz, ağlamalı sızlamalı bir dönem bu. Dişi kedisi olanlar bilirler. Onun  ağlar gibi çıkardığı sesler ve  huzursuz halleri  bizi çok  üzüyor. Aynı sıkıntıları Jane’de  de yaşamıştık. Ne yapacağımızı şaşırmıştık.  Çiftleştirip  yavruları olmasına  neden olsak,  asla  o yavrulara bakamayız, evimiz  bir hayvan istifçisinin evi haline gelir. Yuva bulmak imkansız,  çünkü dışarda  gördüğüm  zor durumdaki yavru kedilere yuva bulmaya çalışırken  bile  helak oluyorum, kimse istemiyor. İçimiz kan ağlayarak Jane’i kısırlaştırmak zorunda kalmıştık.  Şimdi aynı  üzüntüyü Colette için yaşıyoruz. Veterinerimizle görüştük. Cumartesi günü operasyon geçirecek. Çok üzülüyorum ama  başka çaremiz yok.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları, Sokaktan Kurtulanlar, Yaşamdan. Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s