Begonvilli Ev Halleri

Sevgili dostlar, taşınma hazırlıkları ve gitmeden evvel sokaktaki minik patili dostlarımla ilgili sorunları kısmen de olsa çözebilme amaçlı koşturmalarım nedeni ile sizlerden uzak kaldım.

Bir yandan taşınacağım evdeki onarım çalışmaları sürerken diğer yandan elektrik, su, telefon abonelikleri  için zaman harcamak zorunda kaldım.

Bugün panjurların elden geçirilmesi gerekiyordu. Ustalar çalışıken ben de biraz bahçe  ile uğraştım. Bahçemiz çok kötü olmasa da henüz iyi durumda değil. Çok sayıda  gül, bir kaç erguvan ağacı, bir limon, bir erik, bir şeftali, kocaman bir mor salkım ve türünü bilmediğim bir kaç süs bitkisi var. Bence büyük eksiklik begonvillerin olmamasıydı ama mevsim çok uygun olduğu için en yakın çiçek serasına  gidildi ve bir değil, iki değil, üç değil tam dört farklı renkte begonvil alınarak uygun yerlere dikildi:))  Böylece Begonvilli Ev konseptine de uyuldu..

İşte begonvillerimiz:

Ve mor salkımlarımız

Ve dee  güzeller  güzeli erguvan ağacımız.

Bunlar da  bakımsız  olmalarına karşın açan  çiçeklerimiz. Bu görüntüleri özellikle paylaşıyorum, bir kaç ay sonra bahçemiz düzenlenince ”önce ve sonra” diye karşılaştırmalar yapacağız.

Bugünün  keyifli anlarından biri de yeni komşularımla ve onların  minik patili dostları ile geçirdiğim zamanlardı. Nazik kahve davetlerini  kabul edip bahçedeki çalışmama ara verdim. Çok hoş bir  sohbet eşliğinde kahvelerimizi içtik. Onlar da  evlerinde tadilatla uğraşıyorlamış. İnce zevkleri olan hayvansever insanlar. Çok şirin kedileri var.Bahçeleri de çok güzel.
İşte komşularımın  bahçeleri:

Komşuların şirin kedisi

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Bahçecilik, Begonvilli Ev Halleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s