Badem’in yürek burkan hikayesi

Onların çileleri hiç bitmiyor nedense.

Çok azı sevilip bakılıyor, korunup gözetiliyor. Pek çoğu da çile içinde kısacık yaşamlarını sürdürüyorlar.Badem 20 aylık dünya güzeli bir köpekcik. Kısırlaştırılmış bir kız. Bakışlarının derinliğini, güzelliğini anlatamam. Çok da iyi huylu, sevgi delisi bir   köpekcik..Hikayesi sokakta başladı, henüz bir iki aylıkken sevgili arkadaşım melek kalpli Yasemin Hanım sokakta kötü koşullarda bulup aldı Badem’i. Daha doğrusu almak zorunda kaldı, çünkü sokakta yaşayamayacak kadar kötü durumdaydı.

Ne var ki, Yasemin Hanım’ın yine merhameti ve hayvan sevgisi nedeni ile daha önce sahiplenmek zorunda kaldığı üç köpeği daha vardı. Kızları ile birlikte yaşadıkları apartman dairesinde komşularını rahatsız etmemek için gösterdikleri çabayı ve özeni çok iyi biliyorum. Yine de küçük apartman dairesinde dört köpekle yaşamaları, dikkat çekmelerine neden oldu. Özellikle hayvanları sevmeyen komşuları tarafından hedef haline geldiler. Çektikleri sıkıntılar anlatmakla bitmez. Sonunda mahkemelik oldular. aşırı baskılardan bunalınca Badem’i ve Minnoş’u bir tanıdıklarına geçici olmak kaydı ile emanet ettiler. Ancak o kişi de iş nedeni ile başka bir kente gidince köpekcikler üçüncü kişilerin eline kalmış. Ayrıntılara girmeyeceğim ama şu an özellikle Badem’in içinde bulunduğu koşullardan kurtarılması gerekiyor. Yasemin Hanım son derece üzgün, çaresizliğktan moral olarak tükenmiş durumda.

Bu canları, özellikle fiziksel olarak daha kötü durumda olan Badem’i acil olarak içinde bulunduğu durumdan kurtarmamız gerekiyor. Gerçek hayvanseverler!! Lütfen sesimizi duyun ve bu canları kurtarmamıza yardım edin. O güzel gözlerin yeniden ışıl ışıl parlaması için onları sahiplenecek birileri olmalı. Bu kişiler siz ya da yakınlarınız olabilir. umudumuz olur musunuz?

Yer:Antalya

İletişim  için:05069265336 Not:Lütfen gerçekten çözüm olabilecekler arasın!

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Hayvan Hakları, Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s